bog
08 آذر 1401 - 15:32

تجمع بدون مجوز و وقایع ۲۴ آبان در شان دانشگاه نبود

رئیس دانشگاه شریف گفت: متاسفانه وقایع ۲۴ آبان (تجمع بدون مجوز که منجر به درگیری شد)، علاوه بر اینکه در شان دانشگاه نبود باعث بهم خوردن آرامش در میان دانشجویان نیز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین جلسه از سلسله جلسات خان هشتم با موضوع حال این‌ روزهای دانشگاه با حضور رسول جلیلی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دکتر ابوالحسنی، معاون دانشجویی دانشگاه با هدف گفت‌وگو با دانشجویان در سالن جابربن‌حیان برگزار شد.

جلیلی در بخشی از این گفتگو اظهار کرد: هدف ما از حضور در دانشگاه آموزش و یادگیری است و همه در تلاشیم محیطی امن و آرام فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه شریف با اشاره به اینکه رخدادهای روز ۱۷ آبان (تجمع اعتراضی دارای مجوز) بسیار معقول و مطلوب بود که به ما آموخت می‌توانیم در چهارچوب قوانین، تعامل کنیم، گفت: متاسفانه وقایع ۲۴ آبان (تجمع بدون مجوز که منجر به درگیری شد)، علاوه بر اینکه در شان دانشگاه نبود باعث بهم خوردن آرامش در میان دانشجویان نیز شد.

دکتر ابوالحسنی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیان این مطلب که در فرماندهی واقعه روز سلف نقشی نداشته‌ام و وظیفه این معاونت ارائه غذا به دانشجویان است، گفت: طی این هفتاد روز عقلانیت در همه ما بیشتر شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: در صورت آرام شدن فضای دانشگاه می‌توانیم در شورای تجدید نظر کمیته انضباطی دانشگاه شاهد اتفافات خوبی باشیم‌.

وی ضمن تاکید بر اینکه مرکز مشاوره مامن دانشجویان است، افزود: صمیمانه از شما تقاضا دارم به نهادهایی که شبانه روز برای شما تلاش می‌کنند، به واسطه مسائل سیاسی و خبر پراکنی تهمت نزنید. تعداد محدودی از دانشجویان هستند که نیاز واقعی به مرکز مشاوره دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888376