bog
10 دی 1401 - 14:40

ارائه خدمات تغذیه به ۳۰۶ کودک نیازمند زنجانی

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال با هدف تامین سلامت کودکان مشمول دریافت این خدمت اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، روح اله صالحی مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به ارائه خدمات تغذیه‌ای به ۳۰۶ کودک نیازمند زنجانی گفت: طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز با هدف تأمین سلامت کودکان مشمول دریافت این خدمت در طول سال اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، کودکانی که از سوء تغذیه رنج می‌برند از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت استان زنجان شناسایی ‌شده و به دفاتر کمیته امداد معرفی می‌شوند، افزود: در ادامه دستور تغذیه‌ای مورد نظر برای بهبود تغذیه این کودکان از طریق کارشناسان مراکز صادر وبر اساس آن حمایت از این گروه انجام می‌شود.

صالحی با بیان این‌که بر اساس توافق صورت گرفته با دانشگاه علوم‌پزشکی، به موازات ارائه بسته‌های مواد غذایی به کودکان زیر پنج سال، آموزش‌های لازم نیز از طریق مراکز بهداشتی استان به مادران کودکان مشمول ارائه می‌شود، افزود: به ‌منظور ارزیابی میزان اثربخشی خدمات ارائه‌ شده،  سنجش سلامت این گروه از جامعه هدف از طریق خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی استان نیز در دوره‌های شش ‌ماهه انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: با توجه به اینکه سلامت همه کودکان تحت پوشش هدف کمیته امداد بوده و به همین خاطر پس از تکمیل دوره درمان، کودکان بهبودیافته طرح همسفره، از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و افراد جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 945641