bog
21 بهمن 1401 - 16:49

دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی تبیین شود

کرمانشاه- امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به اینکه امیدآفرینی سیره اهل بیت است، گفت: در کنار دستاوردهای عمرانی و خدماتی، دستاورهای معنوی انقلاب اسلامی تبیین و به جامعه امید تزریق شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید روح الله زمانی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع اسلام آبادغرب برگزار شد، با تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی کاخ ظلم و سلسله پادشاهی در ایران از بالا به زیر آمد و بساط ظلم و جور در این مملکت برچیده شد و انقلاب اسلامی تاریکی‌های گسترده و رو به رشد را از بین برد و این تولد لایق آن است که هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

وی افزود: بازگشت امام راحل به ایران مقدمه و مژده آمدن امام مهدی (عج) است و پیروزی انقلاب اسلامی نه صرفاً یک اتفاق سیاسی بلکه حرکتی در راستای رسالت‌های پیامبری بود و انقلاب اسلامی انقلابی سیاسی و الهی بود و باید او را در همین حد دید و تحلیل کرد.

امام جمعه اسلام آبادغرب تصریح کرد: با انقلاب اسلامی یک محوریت در ایران شکل گرفت اقوام، گویش‌ها و فرهنگ‌ها به گرد پرچم سه رنگ آمدند و اتحاد و انسجام ایجاد شد و در سایه اتحاد کشور به رشد، شکوفایی و بالندگی رسید.

زمانی موسوی گفت: انقلاب اسلامی به ایران شخصیت، عزت، اتحاد، برابری و امید به زندگی داد و این شاید بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است؛ در دهه فجر بسیاری از دستاوردهای عمرانی و خدمات رسانی بیان می‌شود اما دستاوردهای معنوی باید بیش از گذشته گفته و تبیین شود.

وی بیان کرد: امید سیره امامین انقلاب است و در مقابل امید زدایی سیره دشمنان انقلاب است و هر کس و هر مسئولی در هر قامت و لباسی مردم را نسبت به آینده امیدوار کند دوست مردم است و اگر خلاف این مسیر حرکت کند خائن به مردم است.

امام جمعه اسلام آبادغرب عنوان کرد: در یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای در جریان اصلاحات امیدآفرینی را واهی و به دور از واقعیت بیان کردند اگر کسی علی‌رغم تمام دستاوردهای پیدا و پنهان انقلاب اسلامی امیدآفرینی را یک موضوع واهی بیان کند قطعاً در حق مردم خیانت کرده است.

وی با اشاره به دستاوردهای متعدد انقلاب اسلامی گفت: شاهد ۱۳۶ یکی از افتخارات نیروهای مسلح است و این پهپاد در بسیاری از عرصه‌ها پیشرفته‌تر از نسخه‌های غربی است، سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای مستقر در آمریکا در ارتباط با موفقیت پهپاد ایرانی بیان می‌کند که این موفقیت نماد پیروزی فناوری در جمهوری اسلامی ایران است و ژل درمانی، فناوری کوانتوم، زیست فناوری، ساخت سد، نیروگاه، کشتی و بسیاری دیگر از عرصه‌های علم و دانش و خدمت امید واهی نیست می‌توان با توجه به این دستاوردها نسبت به آینده انقلاب و داشتن تمدنی بزرگ امیدوار بود.

زمانی موسوی با مقایسه برخی از دستاوردهای ایران با سایر کشورها مطرح کرد: بعضی‌ها نمی‌خواهند به مردم امید تزریق کنند این دستاوردها نتیجه تفکر انقلابی و جهادی است و هر جا در کشور مشکلی به وجود آمده من جمله همین بحث گرانی‌ها ناشی از تفکر لیبرال و غرب گرایی و وجود افراد خالی از هویت انقلابی در بعضی مدیریت‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: عفو و تخفیف مجازات مقام معظم رهبری در خصوص اغتشاشات اخیر یکی از اقدامات بسیار هوشمندانه بود که معادلات دشمن را به هم زد فرق رهبر الهی با سایر رهبران در اینجا مشخص می‌شود.

وی با اشاره به انتصابات اخیر در استانداری کرمانشاه گفت: این انتصابات امید را در دل مردم کرمانشاه برای داشتن استانی رو به رشد زنده کرد اولین اقدام برای پیشرفت استان کرمانشاه زدودن این استان از چهره‌های کارنابلد و مرتبط با کانون‌های ثروت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031906