bog
25 دی 1401 - 15:31

اعزام بیش از ۳۶۰۰ دانش‌آموز کرمانی به اردوی راهیان نور خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از هفتم بهمن‌ماه ۳ هزار ۶۴۸ دانش‌آموز کرمانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی استان خوزستان اعزام می‌شوند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رضا رضایی با بیان اینکه اردوی راهیان نور ابتکار انقلاب اسلامی در حفظ و پاسداشت هویت ملی ارزش‌ها و میراث فرهنگی است، اظهار کرد: اردوی راهیان نور به مثابه یک فناوری نوین با استخراج گنجینه عظیم دفاع مقدس توانسته است به یکی از پرمخاطب‌ترین و اساسی‌ترین عرصه‌های تاثیرگذار بر فرهنگ عمومی کشور تبدیل شود.

 وی تصریح کرد: اردوهای راهیان نور فرصتی ارزنده است تا دانش‌آموزان این کشور با تاریخ، ارزش‌ها، فرهنگ و دستاوردهای هشت‌سال دفاع مقدس و مفاهیم والای جهاد در راه خدا ایستادگی و مقاومت در برابر سلطه جهانی آشنا شوند.

رضایی بیان کرد: راهیان نور دانش‌آموزی متناسب با وضعیت کنونی و زیست‌بوم جدید با رویکرد تربیتی به دو صورت حضوری و در بستر فضای مجازی با اولویت سلامت دانش‌آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان برگزار می‌شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری سپاه ثارالله با آموزش و پرورش در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور گفت: از تمامی ظرفیت‌های استان به‌ویژه بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان در راستای کیفیت‌بخشی و حضور حداکثری دانش‌آموزان در این اردوها استفاده می‌شود.

رضا رضایی با اشاره به اعزام ۳ هزار و ۶۴۸ دانش‌آموز دختر و پسر استان به اردوهای راهیان نور مناطق عملیاتی استان خوزستان عنوان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۲۸۰ دانش‌آموز دختر با ۶۰ دستگاه اتوبوس از هفتم تا سی‌ام بهمن‌ماه سال جاری از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی به اردوهای راهیان نور خوزستان اعزام می‌شوند.

 وی افزود: یک‌هزار و ۳۶۸ دانش‌آموز پسر استان نیز از یکم تا پانزدهم اسفند ماه سال جاری با ۳۶ دستگاه اتوبوس به اردوهای راهیان نور خوزستان اعزام خواهند شد

پایان پیام/۳۷۶۳/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 978484