bog
05 فروردین 1402 - 14:49

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در قزوین/ آماده باش دستگاه های اجرایی برای مقابله با حوادث احتمالی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در این استان و اعلام آماده باش به دستگاه های اجرایی جهت مقابله با حوادث احتمالی خبر داد.

محمدرضا علیمی در گفت و گو با خبرنگار فارس در قزوین از صدور هشدار سطح نارنجی جوی از روز یکشنبه ۶ فروردین ماه تا روز سه شنبه ۸ فروردین ماه خبر داد و گفت: در مدت یاد شده به ویژه در روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به استان احتمالا شاهد آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، احتمال صاعقه، خسارت در اثر تند باد لحظه‌ای همراه با خیزش گرد و خاک موقت و کاهش شعاع دید خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی و مکاتبات صورت گرفته، تمامی دستگاه های اجرایی در کنار نهادهای امدادرسان برای مدیریت بحران سیلاب احتمالی در حالت آماده باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین تصریح کرد: توصیه اکید می‌شود مردم و مسافران نوروزی از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

علیمی همچنین از مردم خواست در مدت یاد شده هشدارهای و اطلاعیه‌های هواشناسی را جدی بگیرند و از انجام اقداماتی همچون تماشا و تهیه عکس و فیلم در زمان جریان سیلاب که سبب خطرآفرینی برای جان خود و سایرین خواهد شد دوری کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1109611