bog
14 مرداد 1401 - 13:59

راه اندازی ١٠٠ موسسه آموزش مهارتی در مازندران

١٠٠ موسسه با مشارکت شرکای اجتماعی و سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای آموزش مهارتی در مازندران راه اندازی شد.

سید حسین درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران از راه اندازی ١٠٠ موسسه آموزشی در استان در هفته ملی مهارت اشاره کرد و گفت: با هدف دسترسی آسان شهروندان به فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکای اجتماعی مجوز تأسیس موسسات آموزش مهارتی صادر شد.

فنی و حرفه‌ای مازندرانهفته ملی مهارتاو افزود: در هفته ملی مهارت مجوز تأسیس مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه آزاد ساری و موسسه عالی تجن صادر شد تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها مقدمات آموزش مهارتی دانشجویان برنامه ریزی شود.

درویشی در خصوص ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی، گفت: با هدف ارتقا مهارت شاغلین صنایع و صنوف و تربیت نیروی کار ماهر در راستای تولیدات این موسسات، مجوز ٨ مرکز جوارکارگاهی صادر و تعداد این مراکز در سطح استان به ١٢۵ مرکز رسید.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران به صدور مجوز تأسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد اشاره کرد و افزود: آموزشگاه‌های آزاد بازوان توانمند سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در انجام آموزش‌های مهارتی در جامعه بوده که جذب سرمایه گذار در ایجاد این موسسات قابل توجه بود بگونه‌ای که تا کنون ٢۵٠ میلیارد ریال توسط علاقمندان اجرای آموزش مهارتی در استان سرمایه گذاری و آموزشگاه‌های جدید راه‌اندازی شد.

باشگاه خبرنگاران جوانمازندرانساری

شناسه خبر: 536367